Zadzwoń: +91 31 18 809 | biuro@kaja.szczecin.pl

Mikrofibra, czyżby wynalazek na miarę 21 wieku?

2018-03-12

Mikrofibra, czyżby wynalazek na miarę 21 wieku?

Jak sięgnąć pamięcią w gospodarstwach domowych królowały i słusznie materiały w 100% naturalne, takie jak wełna, bawełna, len i jedwab.

Teraz wiemy, że istnieje jeden wyjątek od tej reguły - dobrej jakości mikrofibra (mikrofaza). Doświadczenie pokazuje że ten materiał ma szerokie zastosowanie a w niektórych sytuacjach sprawdza się lepiej niż bawełna.

Czym właściwie jest mikrofibra (mikrofaza)?

Mikrofibra to specjalny, powstały przy użyciu nowoczesnych technologi typ mikrowłókna, składający się z mieszanki super cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Otrzymane w ten sposób włókna są 100 razy cieńsze niż włos ludzki a przy tym bardzo wytrzymałe. Większy wkład poliamidu w mikrofibrze polepsza jakość tkaniny.

Mikrofibra jest materiałem trwałym i ładnym, nie wymaga prania w wysokich temperaturach ani prasowania. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Mikrofibra również posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.

Mikrofibra w praktyce nadaję się do wszystkiego. Dlatego z mikrofibry robi się nie tylko ścierki do sprzątania ale również ściereczki do mycia twarzy i ciała, pościel, a nawet bieliznę i koszulki niemowlęce.

Ściereczki uniwersalne z mikrofibry KAJA stosuje się podczas podczas czyszczenia samochodów oraz w gospodarstwie domowym. Idealnie zbierają kurz i inne zabrudzenia, nie niszcząc czyszczonej powierzchni. Są bardzo chłonne i nie pozostawiają smug. Doskonale nadają się do mycia szkła, okien, luster oraz szyb w pojazdach.

Ogromną zaletą ścierek z mikrofibry jest to, że aby uzyskać pożądany efekt, nie potrzebujemy dodatkowych środków czyszczących. Ważne jest, aby podczas pracy z mikrofibrą, nie używać silnych wybielaczy i środków zmiękczających, inaczej ścierka trać swoje właściwości. Wystarczy ciepła woda i dobre chęci!

Idzie wiosna, do boju!< poprzedni        następny >  
<< Blog
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda